Raff Military Textile sadece Türkiye’de değil tüm dünyada askeri tekstil deyince ilk akla gelen firmalar arasında bulunmaktadır. 50 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan firmamız, bu alanda çok büyük bir ihracat hacmine sahiptir. Şirketimizin ürünlerini ihraç ettiği bölgeler arasında Orta Doğu ve Balkan ülkeleri, Afrika ülkeleri, Türki Cumhuriyetler yer almaktadır. Ayrıca, Latin Amerika ülkelerine yönelik de ihracat hedefleri vardır. Kısacası, firmamız sadece Türkiye’de değil tüm dünyada askeri tekstil konusunda öncü konumdadır.

Raff Military Textile tarafından üretilen ürünlerin sayısı oldukça fazladır. Firmamız, askeri kamuflajların yanı sıra, törenlere yönelik askeri takım elbiseler, askeri spor giyim ürünü olan t-shirtler ve eşofmanlar, askeri kasklar vb. sayısız ürün üremektedir. Yapılan üretim sadece askeri ürünlerle de sınırlı değildir. Firmamız, polis montları, polis botları ve ayakkabılar, kelepçeler, polis yelekleri, polis gömlekleri gibi polis ürünleri de üretmektedir. Asker ve polisin dışında kalan ama görevleri gereği üniforma giymeleri gereken mesleklere yönelik de imalat yapılmaktadır. İtfaiyeciler tarafından giyilen yanmaz kıyafetler, medikal alanındaki çalışanlar yönelik üretilen önlükler ve çeşitli aksesuarlar, çeşitli özel kurumlara yönelik üretilen iş kıyafetleri de üretim alanının kapsadığı ürünlerdir.

Üniforma üretirken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, bu kıyafetlerin özel durumlar için üretildiğidir. Bu yüzden günlük kıyafet üretirken kullanılan malzemelerden farklı bir takım malzemelerin kullanımını gerektirebilir.
Örnek vermek gerekirse, askeri botlar üretilirken, kaymaz taban kullanımına kesinlikle dikkat edilmelidir. Böylece, kışın çetin geçtiği alanlarda görev yapan askerler daha rahat şekilde hareket edebilir ve düşüp ayaklarını ya da bacaklarını sakatlama riskleri en aza indirilmiş olur. Ya da tam tersi biçimde çok sıcak ve güneşli iklimlerde görev yapacak askerlerin kıyafetlerinin güneşışığına dayanıklı olması gerekir. Çabuk solma yapan materyaller, bu tip t-shirtlerin kullanımı için tercih edilmemelidir.

Kısacası, askeri ürün imalatı alanı profesyonellik gerektirir. Raff Military Textile tarafından imalatı yapılan malzemelerin üretiminde en kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen malzemeler kullanılır. Farklı meslek gruplarının giydiği kıyafetlerin hangi şartlarda giyileceği, temeli ihtiyacın ne olduğu dikkate alınır ve ona göre üretim yapılır. Dayanıklılığın en üst seviyede olmasına büyük önem verilir. Blog menüsünün altında yer alan makalelerde, üretimini yapmış olduğumuz ürünlerin özellikleri hakkında bilgi verilmektedir. Bu bölümde ürünlerimizin üretim koşulları, imalatlarında kullanılan yöntemler ve malzemeler, üretimde özellikle dikkat ettiğimiz hususlar gibi farklı konularda bilgiler veren makaleleri bulabilirsiniz.