Tekstil Ürünlerinin Üretim Özellikleri

Askeri kıyafetlere ve aksesuarlara sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok farklı ülkesinde ihtiyaç duyulmaktadır. Birçok kurum ve kuruluş temin etmek istediği askeri aksesuarlar ve kıyafetler için çok sayıda firma ile görüşmektedir. Askeri aksesuar ve kıyafet üretimi yapan birçok tekstil firması olmasına rağmen, bu firmaların çok az bir kısmı hakkını vererek bu işi yapmaktadır. Askeri ürünler imal edilirken dikkat edilmesi gereken noktalara çok az firma tarafından özen gösterilmektedir. Raff Military Textile, askeri ürünlerin üretilmesinde her zaman en kaliteli malzemeleri kullanmaya ve insan sağlığına zarar vermeyecek, dayanıklı ürünler ortaya çıkartmaya dikkat etmektedir. Firma, 50 yılı aşkın bir süredir askeri tekstil ürünleri üretimi yapmaktadır. Bu tecrübesinin de verdiği güvenle, dünyadaki birçok ülke tarafından ürünleri tercih edilen bir firma haline gelmiştir. Firma, üç farklı kıtadan ülkeye yönelik askeri tekstil ürünleri ihracatı yapmaktadır. Kısacası, dünya çapında tanınan bir firmadan ürün temin etmek istiyorsanız, Raff Military Textile ile iletişime geçebilirsiniz.

Askeri Tekstil Ürünlerinin Özellikleri

En çok ihtiyaç duyulan askeri ürünlerin askeri kıyafetler olduğu söylenebilir. Çok çeşitli asker kıyafeti, farklı şartlarda kullanılmaktadır. Askeri kamuflajlar, askeri yelekler ve kazaklar, askeri t-shirtler, tören kıyafetleri farklı koşullarda giyilen askeri ürünlerdir ve bu ürünlerin üretiminin özenli şekilde yapılması gerekmektedir. Her askeri ürünün farklı şekilde imal edilmesi gerektiği bazı örnekler ile daha kolay şekilde açıklanabilir. Örnek vermek gerekirse, askeri t-shirtlerde, özellikle yazın görev yapan askerlere yönelik hazırlanan t-shirtlerde, solma ve çekme değerlerine dikkat edilmesi gerekir. Güneş ışığı altında çok kolay şekilde solma yapan t-shirtler kavurucu güneş altında görev yapan askerler tarafından en fazla bir iki kez giyilebilecek daha sonra solma yapacaktır. Bu yüzden, kaliteli ve solma yapmayan malzemeler ile üretim yapılmalıdır. Aynı durum, çekme problemi için de geçerlidir. Askeri t-shirtlerde kullanılan kumaşların çekme özelliği yüksek olmamalı, yıkamalara dayanıklı olmalıdır. Raff Military Textile, askeri ürünlerin üretimini yaparken bu özellikleri yerine getirmeye dikkat eder ve bu sebeple askeri ürünler test edildikten sonra satışa sunulur.

Askeri Botlar

Askeri botlar da en önemli askeri ürünlerden biri olarak görülebilir. Askeri botlar imal edilirken de bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak, botlar uzun süre giyileceğinden mutlaka ortopedik orta tabana sahip olmalıdır. Bununla birlikte, botun tabanı kayma yapmamalı ve bot su geçirmemelidir. Bu gereklilikler yerine getirildiğinde, kışın sert geçtiği bölgelerde görev yapan askerlerin görevlerini daha rahat şekilde yapmasına imkan doğacak ve ayrıca kayma nedeniyle düşme vb. problemler en aza indirilecektir. Raff Military Textile, bu gereklilikleri yerine getirecek şekilde üretim yapmaya dikkat eder ve botların sağlamlığı açısından da dış yüzeylerinde inek derisi kullanılır. Her türlü askeri tekstil ürününü temin ederken, bu gereklilikleri yerine getiren profesyonel firmaları tercih etmek gerekir.