Üniforma, Tören Kıyafetleri ve Diğer Aksesuarlar

Dünyada askeri ürünlere ihtiyaç duyan birçok farklı kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar, farklı tekstil firmaları ile iletişime geçerek ihtiyaç duydukları askeri ürünleri temin etmeye çalışmaktadır. Birçok tekstil firması askeri tekstil alanında da faaliyet göstermeye başladığından, kişi veya kurumların farklı firmalarla görüşmeleri normaldir. Fakat bu firmaların büyük kısmını yeterince kaliteli üretim yapmamaktadır. Askeri tekstil ürünleri, günlük kıyafetlerden farklı ürünlerdir ve özel koşullarda giyilmektedirler. Bu nedenle askeri ürünlere ihtiyacı olan kişi veya kurumlar, kaliteli üretim yaptığından emin oldukları bir firmadan askeri ürünleri temin etmelidir. Aksi takdirde, askeri ürünler dayanıklı olmayacak ve kolay şekilde yıpranacaktır.

Raff Military Textile, askeri ürün tekstili konusunda sadece Türkiye’de değil dünyada öncü konumdaki firmalardan biridir. Firma, otuz yıldır bu alanda faaliyet göstermektedir ve ürünlerini imal ederken en kaliteli malzemeleri kullanmaya dikkat etmektedir. Firmanın ürünlerinin sahip olduğu yüksek kalite standartları nedeniyle, Raff Military Textile dünyanın birçok yerine ihracat yapar hale gelmiştir. Türki cumhuriyetler, birçok Ortadoğu ve Balkan ülkesi ve Afrika ülkesi firma tarafından üretilen ürünleri satın almaktadır. Yani, Raff Military Textile firmasından ürünleri temin etmeniz, dünyada birçok ülkenin kalitesini kabul ettiği ürünleri satın almanız anlamına gelecektir. Raff Military Textile ürünlerini imal ederken birçok noktaya dikkat etmektedir. Bunların en başında insan sağlığı gelir, firma tarafından üretilen ürünler insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Kıyafetlerin, botların ve aksesuarların malzemesi buna göre seçilir. Ayrıca tüm ürünler yüksek dayanıklılık derecesine sahiptir. Kalitesiz ve insan sağlığına zarar veren hiçbir materyal, ürünlerin yapım aşamasında hiçbir şekilde kullanılmaz.

Askeri Kıyafetler ve Üniformalar

Askeri kıyafetler tek bir kıyafet türünden ibaret değildir. Birçok insanın aklına askeri kıyafet deyince sadece kamuflajlar gelse de, askeri kıyafetler bundan çok daha geniş bir alanı kaplamaktadır. Askeri kıyafetler, görev yapılan birime, araziye ve resmi kıyafet ve görev kıyafeti olma durumuna göre birbirinden ayrılır. Bu sebeple hepsi farklı malzemeler kullanılarak, farklı şekillerde üretilmelidir. Raff Military Textile, resmi ya da kamuflaj her türlü asker kıyafetinin üretimini en iyi malzemeleri kullanarak yapmaktadır. Bütün askeri kıyafetlerin kullanımında üst kalitede malzemeler kullanılır. Bunda amaç, hem insan sağlığına zarar vermemek hem de dayanıklı ürünler ortaya çıkartmaktadır. Hem kıyafetlerde hem de aksesuarlarda kullanılan malzemeler özenle seçilir. Askeri kıyafetler, gabardin, koton, pamuk gibi yüksek seviyedeki malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Sadece bu işle görevli olan tasarımcıların tasarladıkları kıyafetler ve aksesuarlar, titiz bir işçilikle üretilmektedir.