ASKERİ MALZEME VE EKİPMANLAR

Askeri malzeme ve ekipmanlara ihtiyacı olan kurumların, bu ürünlere ulaşmak için başvurabileceği birçok tekstil firması mevcuttur. Askeri malzeme ve ekipmanlara ihtiyaç duyan herkes bu firmaların bir çoğuyla görüşmekte, fiyat almakta ve ürünleri incelemektedir çünkü, askeri mazlemeler alınırken ince elenip sık dokunması gerekir. Ürünlerin insan sağlığına zarar vermemesi ve dayanıklı olması şarttır.

Askeri malzeme ve ekipman alanında tercih yaparken, kaliteli firmayı seçmek için ilk bakılması gereken nokta tecrübedir. Raff Military Textile, askeri tekstil alanında 50 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir ve bu alanda sadece Türkiye’de değil dünyanın en başarılı firmalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle ürünleri, dünyanın birçok farklı noktasında ilgi görmektedir. Raff Military Textile tarafından üretilen askeri mazleme ve ekipmanların ihraç edildiği ülkeler arasında birçok Türki cumhuriyeti, Ortadoğu ve Balkan ülkeleri, Afrika ülkeleri yer almaktadır.

Askeri Malzeme ve Ekipman Üretimi

Askeri malzeme ve ekipmanlar, kullanılacakları alana göre geniş bir çeşitlilik göstermektedir. Askeri malzeme ve ekipman denince akla ilk gelen parçalar kamuflaj ürünleri ya da törenlerde giyilecek üniformalar olsa da farklı birimler tarafından farklı coğrafi koşullarda kullanılacak çok sayıda ürün mevcuttur. Askeri malzeme ve ekipmanlar askeri giyimin tamamlayıcısı durumundadır. Raff Military Textile, bu ürünlerin hepsinin üretimini en iyi şekilde yapmaktadır. Malzemeler arasında sayılabilecek ürünler ise sırt çantaları, mataralar, kasklar, kar maskeleri, palaskalar vb. şekilde örneklendirilebilir. Ürünlerin her biri askeri giyimde çok önemli bir yer tutmaktadır.

Raff Military Textile tarafından üretilen malzemelerde, kolay yıpranmayan, kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen materyaller kullanılmaya dikkat edilir. Aynı şekilde kavurucu sıcakların olduğu coğrafyalarda giyilecek ayakkabılar da terleme yapmayan malzemeden üretilmelidir. Aksi takdirde güneşli iklimin görüldüğü bölgelerde görev yapmak da zorlaşacaktır. Bu nedenle malzeme üretiminde de dayanıklı ve insan sağlığına zarar vermeyen maddeler kullanarak üretim yapmak son derece önemlidir ve askeri malzeme ve ekipman temininde de mutlaka profesyonel firmalar tercih edilmelidir.