POLİS ÜNİFORMASI

Bir firmadan polis üniforması temin etmeden önce dikkat edilmesi gereken çok önemli bazı faktörler söz konusudur. Üniformalar, özel koşullarda kullanılacak kıyafetler olduğundan, profesyonel bir firma tarafından üretilmeli ve kullanılan malzemeler, insan sağlığına zarar vermeyen dayanıklı materyallerden olmalıdır. Ayrıca, polis üniformaları, resmi kıyafetler olmasından dolayı belirlenen standartlara uygun şekilde imal edilmelidir. Bu nedenle polis üniformaları temin edileceği zaman birçok firma seçeneği söz konusu olsa da bu alanda tecrübe sahibi olan ve kaliteli kıyafetler üreten firmalardan temin etmek gerekmektedir.

Uzun zamandır bu alanda faaliyet gösteren Raff Military Textile, kaliteli bir şekilde üretilmiş polis üniformalarını temin etmek isteyen kişi ve kurumlar için en doğru adres olacaktır. Firmamız, 50 yılı aşkın bir süredir bu alanda faaliyet göstermektedir ve ürünlerinde her zaman insan sağlığına zarar vermeyecek malzemeleri kullanmaya dikkat etmektedir. Raff Military Textile tarafından üretilen polis üniformaları kullanıldığında, polislerin bir kıyafette ihtiyaç duyduğu tüm gereklilikler yerine gelmiş olacaktır. Kıyafetler, botlar, aksesuarlar her zaman en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Polis üniforması denilince akla tek bir kıyafet çeşidi gelmemelidir. Polisler tarafından farklı durumlarda, farklı kıyafetler giyilmektedir. Üniformalarda en önemli noktalardan birisi de devlet tarafından belirlenen standartlara uygun şekilde kıyafet üretimi yapılmasıdır. Polislik zaman zaman tehlikelerle burun buruna gelmeyi gerektiren bir meslek grubu olduğundan, üretilen üniformaların sağlamlığı kritik önem taşımaktadır. Kıyafetler hem içinde rahat hareket etmeye izin vermeli hem de güvenli olmalı ve kolay yıpranmamalıdır.

Polislerin en önemli kıyafetlerinden birisi de yağmurluktur. Genelde trafik polisleri tarafından giyilen yağmurluklar, polyester kumaş kullanılarak imal edilmektedir. Gerekliliği halinde yağmurluğun ön veya arka tarafında logo baskısı da yapılabilmektedir. Polisler için üretilen ceketlerde de genelde polyester ve polyester pamuk karışımı gibi kaliteli kumaş çeşitleri kullanılmaktadır. Bu kumaş çeşitleri hem insan sağlığına tamamen zararsızdır hem de kolay yıpranmayan ve görüntüsünü kolay bir şekilde kaybetmeyen kumaş çeşitleridir. Raff Military Textile tarafından üretilen her türlü polis üniformasında üst kalitede olmasına önem verilmektedir. Kısacası Raff Military Textile tarafından üretilen tüm üniformalar, yüksek kalite standartları talep eden kişi ve kurumların tercihi olmalıdır.