POLİS BOTU VE POLİS AYAKKABISI

Polis botu ve polis ayakkabısı üretiminde kalite ve insan sağlığına gereken değerin verilmesi konusunda Raff Military Textile en üst sıralarda yer alan firmalardan birisidir. Firmamız, bu alanda yılları aşan bir tecrübeye sahiptir. Ürünlerin de ortaya koyduğu yüksek kalite standartı sayesinde, ürettiği polis botu ve ayakkabıları sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde satılmaktadır. Raff Military Textile tarafından imal edilen polis botu ve polis ayakkabılarının ihraç edildiği ülkeler arasında çeşitli Orta Doğu ve Balkan Ülkeleri, Türki cumhuriyetler ve bazı Afrika ülkeleri yer almaktadır. Kısacası, Raff Military Textile, polis ürünleri üretiminde dünya tarafından kabul edilen standartlara sahiptir.

Polis Botları
Polis ürünleri denilince insanların aklına genelde polisler tarafından giyilen montlar ya da üniformalar gelse de botlarda büyük bir öneme sahiptir. Özellikle kış aylarında ve kışların çok zor geçtiği coğrafyalarda polis botlarının önemi daha da açığa çıkmaktadır. Polisler farklı birimler halinde görev yapmaktadır. Bazı polisler şehirlerde görev yaparken daha kırsal alanlarda görev yapan polisler de bulunmaktadır. Özellikle bu alanda görev yapan polisler için polis botlarının kalitesi çok daha önemlidir. Polis botları, giyen kişinin ayağını soğuktan korumalı ve kolay yıpranmayan bir yapıda olmalıdır. Bu sebeple Raff Military Textile, insan sağlığına zarar vermeyen ve aynı zamanda dayanıklı olan materyalleri tercih ederek üretimini yapmaktadır. Ayakkabıların üretiminde de aynı noktalara aynı önem verilmektedir.

Polis Botu ve Polis ayakkabılarının Özellikleri
Raff Military Textile, bu ürünlerin üretimini yaparken giyileceği iklimin ve arazinin koşullarına dikkat etmektedir. Polisler, botlar ve ayakkabıları giyerken mutlaka rahat hareket etmeli ve ayakları içlerinde havasız kalmamalıdır. Bu nedenle polis botları ve polis ayakkabıları üretilirken tabanın ortopedik olmasına büyük önem verilir. Sağlam bir yapıda olmaları için de inek derisi kullanılarak imal edilmektedir. Böylece ürünler kolay kolay yıpranmaz ya da parçalanmaz. Botların, (kaygan zeminde görev alan polislerin can sağlığını korumak açısından) kaymaz tabana sahip olması da son derece önemlidir. Bu sayede polislerin kayıp düşerek sakatlama riskleri en aza indirilmektedir. Botların su geçirmez yapıya sahip olması sebebiyle de karlı veya yağmurlu havalarda daha kolay hareket edilmesi sağlanmıştır.