POLİS BOTU VE POLİS AYAKKABISI

Polis botu ve polis ayakkabısı her türlü hava koşullarında giyilebilmesi açısından tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler deri ya da suni deri olabilir. Genellikle kıyafete uygun olması açısından siyah renkte tercih edilir. Üretici firmalar hem bayanların hem de erkeklerin kullanım yapabilmesi açısından farklı numaralandırmalar ile üretimlerini gerçekleştirirler. Bu sayede tüm polisler kendisine uygun modeller arasından tercih yapabilir.

Polis Botu

Polis botu polisler için çeşitli amaçlar doğrultusunda görevler veya eğitimler sırasında kullanılmak üzere tasarlanmış tekstil ürünleridir. Bu botlar polislerin hava, deniz ve karadaki görevlerinde kullanılabilir. Polisler görevleri icabı zorlu şartlar altında birbirinden farklı ortamlarda bulunur, çeşitli hava şartlarında görev yaparlar. Bu görevleri icra ederken giydikleri botlar performans ve kabiliyetlerini azaltmamalı, onları yarı yolda bırakmamalı, tam tersine bu faaliyetler boyunca onlara destek sağlamalıdır. Görevler veya tatbikatlar sırasında polis için hareket kabiliyeti çok önemlidir. Polis, hareketlerini etkili ve aynı zamanda rahat bir şekilde yapabilmelidir. Polis botu, hareketi esnasında polisin zeminle olan tek temas noktası olması sebebiyle büyük önem arz eder. Bu yüzden, polis botu polis için en önemli malzemelerden biridir.

Polis botunda sağlamlık ve rahatlık çok önemlidir. Bu sebeple polis botu kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Tehlikeli operasyonlar veya zorlu görevler esnasında hareket ederken ya da koşarken bir polisin en istemeyeceği şeylerin başında kalitesiz botlar sebebiyle sendelemek veya düşmek gelir. Polis botları bu tip sıkıntılara yol açmayacak şekilde kaliteli olmalarının yanı sıra rahat da olmalıdır. Dayanıklı olsa bile ayağı rahatsız eden bir polis botu istenen bir ürün olmayacaktır.

Polis Botu Üretimi

Polis botu üretiminde polis botunun her bir kısmı için farklı malzemeler kullanılır. Bu malzemeler üreticiden üreticiye değişmekle birlikte polis botunun kullanım amacına göre de değişir. Polis botu üretiminde kullanılan bazı malzemeler arasında dana derisi, cordura, kauçuk, polyester ve diğer çeşitli plastikleri sayabiliriz. Bu malzemelerin her biri polis botuna ayrı ve önemli özellikler ekler. Örneğin; kauçuk, taban kısmında kullanılır ve botun zeminde kaymasını önler. Polyester ise botun astar kısmında kullanılır ve botun ter emici olmasını sağlar, bu sayede botu giyen personel uzun çalışma periyotları boyunca rahat olur. Polislerin yaptığı görevlerin tehlikeleri ve zorlukları, ayrıca uzun çalışma süreleri göz önünde bulundurulacak olursa, polis botu üretiminde kullanılan bu malzemelerin bota istenilen özellikleri eksiksiz bir şekilde vereceğinden emin olmak için yüksek kaliteli olmasının gerektiği anlaşılır.

Polis Botu Renkleri

Polis botu standart olarak siyah renk tercih edilir. Polisler şehir ortamı içerisinde genellikle siyah bot kullanırlar, ancak polislerin branşlarına veya ülkeden ülkeye göre polis botunun rengi değişikliğe uğrayabilir. Farklı branşlarda görev yapan polislerin farklı renk bot giyme durumları söz konusu olabilmektedir. Ayrıca soğuk ve genelde karlı hava şartlarına sahip ülke ortamlarında beyaz veya beyaz tonlarındaki bej ya da krem rengi botlar kullanılabilir. Buna ilaveten, sıcak ve bol güneşli iklime sahip olan, çevresinde çöller bulunan ülke ortamlarında sarı renk botlar tercih edilebilir.

Satın almak istediğiniz tüm polis botu çeşitlerine ulaşabilmek için Raff Military Textile firmamızdan destek alabilir, uygun fiyatlı olarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm ürünler firmamız güvencesi altında satılmaktadır.

Polis Ayakkabısı

Polis ayakkabısı dayanıklıdır ve rahat bir şekilde yürümeyi sağlamak için tasarlanmıştır. Polis ayakkabısı ayrıca su geçirmez, hava geçirmez, yumuşak tabanlı ve yumuşak malzeme kullanılarak yapılmıştır. Polis ayakkabısı çeşitli amaçlar için tasarlanmış olduğundan koşu ayakkabısı ya da yürüyüş ayakkabısı vb. ayakkabı çeşitleriyle benzer özelliklere sahip olabilir. Polis ayakkabısının yazlık modelleri kısa ve inceyken kışlık modelleri ise uzun ve kalın olur. Yazlık polis ayakkabısında, ayakkabının içindeki hava sirkülasyonu, ayağın hava alması ve terlememesi gibi özellikler ön plandayken, kışlık polis ayakkabısında, ayakkabının ıslak ve kaygan zeminlerde kaymaması, su geçirmez olması ve içini sıcak tutarak ayağı üşümekten koruması gibi özellikler ön plandadır. Polis ayakkabısı tüm hava koşulları için özel olarak üretilen ürünler arasında yer alır. Polis ayakkabısının birbirinden farklı çeşitleri vardır, bu çeşitler farklı boyutlarda ve renklerde olur. Polis teşkilatlarında, aynı branşta görev yapan polislerin ayakkabı modellerinin tek renk olarak seçilmesi, kuruluşun disiplinini, kalitesini ve duruşunu yansıtması açısından önemli bir etkendir.

Polisler gün içinde uzun süreli olarak görev yaparlar ve bu görevler sırasında aktif olmaları, koşmaları ve benzeri şekilde yüksek tempolu hareketleri yapmaları gerekir. Nöbet benzeri daha sakin faaliyetlerde bile görev süresi nedeniyle uzun süre ayakkabı giymek zorundadırlar. Bu tip sebepler dolayısıyla polis ayakkabısı, bu vazifeler esnasında polisin rahat olması ve görevini kolayca yapabilmesi için konforlu ve gereken bütün faaliyetlerin eksiksiz ve verimli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için de sağlam olmalıdır.

Polis Ayakkabısı İmalatı

Polis ayakkabısı imalatında kullanılan malzemeler polis botu imalatında kullanılan malzemelerle büyük oranda aynıdır. Polis ayakkabısının kullanım ömrünün uzun olması ve kolay kolay aşınmaması için kaliteli deri malzeme kullanılmalıdır. Ayağı terletmemesi için ter emici ve hava geçirgen malzeme tercih edilmelidir. Aynı zamanda bu malzemeler antibakteriyel olmalıdır, yoksa polis ayakkabısını giyen polisin ayağında sağlık sorunları baş gösterebilir. Bunlara ilaveten, ayağın polis ayakkabısının içinde rahat etmesi için polis ayakkabısının tabanı ortopedik malzemelerden üretilmelidir.

Polis Ayakkabısı Modelleri

Polis ayakkabısı modellerinde erkek polislere de, bayan polislere de özel ürünler bulunur. Polis ayakkabısı görev sırasında kullanılır, bu ürünler polislerin ya da polis eğitmenlerinin sivil olarak giyebileceği ürünler değildir. Bu ayakkabılar polis üniformasının bir parçası olarak düşünülebilir. Erkek ya da bayan polis memurları için üretilmiş olan polis ayakkabısı modellerini incelemek üzere firmamızın kataloğuna bakabilir ve uygun olan modeller arasından ayak numarası tercihinizi belirterek satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Raff Military Textile, müşterilerine özel üretim yapan bir firmadır, dolayısıyla kataloğumuzda tercih ve beklentilerinize uygun düşen, aradığınız ürünü bulamadıysanız, sizin için, vereceğiniz bilgiler doğrultusunda isteğinize uygun bir ürün üretebiliriz. Tüm ürünlerimizi kaliteli malzemelerden üretiyoruz.