ASKERİ SPOR GİYİM

Dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı kurumlar ve kuruluşlar askeri spor giyim ürünlerine de ihtiyaç duymaktadır. Bu kurum ve kuruluşlar istedikleri askeri spor giyim ürünlerini almak için birçok farklı tekstil firmasıyla görüşmekte ve fiyat aldıktan sonra ürünleri temin edecekleri firmaya karar vermektedir. Bunun sebebi, askeri tekstil alanında faaliyet gösteren birçok firmanın olmasıdır. Fakat önemli olan ise bu firmalar arasından kaliteli üretim yapanı tespit edebilmektedir.

Ülkemizde ve dünyada önde gelen askeri tekstil firmalarından biri olan Raff Military Textile, bu alanda 50 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Akla gelebilecek her türlü askeri malzemenin üretimini yapmaktadır. İhracat odaklı bir firma olan Raff Military Textile tarafından imal edilen askeri spor giyim ürünleri de dünyanın birçok farklı bölgesindeki ülkelere ihraç edilmektedir. Askeri spor giyim ürünlerinin temini konusunda tercihlerini Raff Military Textile’dan yana kullanan birçok kurum ve kuruluş vardır, hepsi tercihlerinden memnun kalmaktadır.

Askeri spor giyim denilince birçok insanın aklına doğal olarak kamuflajlar t-shirtler, askeri spor ayakkabıları vb. görev sırasında arazilerde ve eğitimde giyilecek kıyafetler gelmektedir. Fakat askeri spor giyim kıyafetleri aslında bu parçalardan ibaret değildir. Askerlerin görev yapmadıkları anda giyecekleri kıyafetlerin belli bir standardı vardır ve bunlar da mutlaka en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmelidir. Askerler bu spor giyim kıyafetlerini genelde günlük egzersizlerinde ve spor yaparken kullanmaktadır. Bu parçalar egzersiz yaparken kullanılacağından, çabuk yıpranmamasına çok dikkat edilmektedir.

Askeri spor giyim, askeri eşofmanlar, askeri t-shirtler ve spor ayakkabılardan oluşmaktadır. Bu kıyafetlerde en önemli nokta tahmin edilebileceği gibi rahatlıktır. Askeri t-shirtlerin veya eşofmanların içinde antrenman yapılırken vücut çok fazla tere maruz kalmamalı ve hareketler rahat şekilde yapılmalıdır. Eşofmanların ya da t-shirtlerin belli noktalardan patlamaması, yırtılmaması ya da güneş ışığından solma yapmaması oldukça önemlidir. Raff Military Textile, bu ürünleri üretirken bu özelliklerin hepsine dikkat etmekte ve kaliteli malzemeleri seçerek imalat yapmaktadır. T-shirtler güneş ışığında solma yapmaz, yıkandıktan sonra çekme durumu göstermez. Bunun yanında, terletmeyen kumaşlardan yapıldığı için egzersiz yapması daha kolay olmaktadır. Kıyafetlerin kalıpları spor yapmaya uygundur ve çok dar kalıplar da tercih edilmemektedir.