ASKERİ BOT VE ASKER AYAKKABISI

Askeri giyim denilince ilk akla gelen parçalar arasında askeri botlar da her zaman önemli bir yer tutmaktadır. Askeri botlara ihtiyacı olan çeşitli devlet kurumları ve özel kuruluşlar, kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen botların üretimini yapan bir tekstil firması aramaktadır.

Askeri Bot

Askeri botlar, askeri giyim için hayati bir önem taşır. Özellikle kışın çok soğuk ve karlı geçtiği bölgelerde görev yapan askerin, botlarının mutlaka yüksek kalite ürünler olması gerekmektedir. Zorlu kış şartlarında uzun süre ayaktan çıkmayacak olan botlar kesinlikle ayağı üşütmemeli ve aynı zamanda su geçirmemeli, kaymamalıdır. Ortopedik taban da askeri botlarda en çok aranan özelliklerin başında gelmektedir. Tabanı ortopedik olmayan botlar, uzun süre giyildiğinde ayakta yaralar oluşmasına ve daha çabuk yorulmaya sebebiyet verebilir. Tabanın kaymaz olması da son derece önemlidir. Buzlu veya karlı alanlarda düşme riskine izin verilmemelidir. Raff Military Textile, bot imalatı yaparken en kaliteli ve insan sağlığına zararsız malzemeleri kullanır. Botların çabuk yıpranmaması için dış malzemesinin dayanıklı olması gerekmektedir bu sebeple, botlarda inek derisi tercih edilir. Ayağın rahat etmesi için botlarda ortopedik taban olmasına dikkat edilir. Raff Military Textile tarafından üretilen botlar uzun süre giyilse de ayakta ağırlığını hissettirmez ve yürümeyi zorlaştırmaz. Kaymaz taban kullanımına da dikkat edilir ve botlar bu özellikleri test edildikten sonra satışa sunulur.

Askeri Ayakkabı

Askeri ayakkabılar da en az botlar kadar önemli parçalardır ve hem görev sırasında hem de törenlerde giyilebilir. Askeri ayakkabılarda da aynı botlar gibi hem rahatlık hem dayanıklılık önemlidir ve bu yüzden ayakkabılarda da ortopedik taban kullanılır. Yazın botlar yerine giyilebilecek ayakkabıların ayağı terletmemesine çok dikkat edilmelidir. Böylece ayakkabılar ayağı sıkmadan uzun süre giyilebilmektedir. Bu özelliklerin hepsinin karşılandığından emin olmak için Raff Military Textile gibi profesyonel firmalar tercih edilmelidir.